Straipsniai
veide atsispindi tikrasis jūsų „aš“
Veidotyros specialistė: veide atsispindi tikrasis jūsų „aš“
Ar žinote, ką kitiems apie jus sako jūsų veidas? O akys arba nosis? Ir ką patys galime sužinoti, žvelgdami į naujo pažįstamo veidą?
Autorius:Birutė Žemaitytė
2012.10.06
http://www.tv3.lt/naujiena/623752/veidotyros-specialiste-veide-atsispindi-tikrasis-jusu-as
Kokias paslaptis išduoda veidas?
Akys – sielos veidrodis“, „veidas - tarsi atversta knyga“ - tokių ir panašių posakių apie žmones esame girdėję tūkstančius kartų. Tik ar kada rimtai susimąstėme, ką reiškia vieni ar kiti mūsų veido bruožai? Kokią informaciją apie mus jie teikia mus stebintiems? „Labai daug apie žmogų pasako ne tik veidas, bet ir jo apranga, darbo stalas, gestikuliacija. O veidas yra pirmasis informacijos šaltinis, tiesiog norint skaityti šią knygą pirmiausia reikia išmokti kalbą“, - „Laisvalaikiui“ veidotyros paslaptis atskleidė ilgametė veidotyros specialistė Eglė Pelienė.
2014 gegužės mėn. 31 d.
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/mokslas/mokslas/kokias_paslaptis_isduoda_veidas/,print.1
Veidotyra – būdas pažinti verslo partnerį
Veidotyra – būdas pažinti verslo partnerį
Tikriausiai pastebėjome, kad pamatę žmogų paprastai pirmiausia atkreipiame dėmesį į veidą. Su vienais žmonėmis mums iš karto miela ir jauku bendrauti, o kiti nepratarę nė žodžio tampa atgrasūs. Pasirodo, nuo pat pirmų pažinties minučių, tik žvilgtelėję į veido bruožus, galime pažinti žmogaus charakterį, atrasti stipriąsias bei silpnąsias puses ir suprasti įgimtas būdo savybes.
Ieva Jonilienė,
Verslo žurnalas "bzn start"
2012 m. birželio 3 d.
Veido bruožai išryškina ne tik teigiamas, bet ir neigiamas asmens savybes
Veido bruožai išryškina ne tik teigiamas, bet ir neigiamas asmens savybes
Apie fizionomiką pastaruoju metu kalbama vis dažniau, todėl nenuostabu, kad ji sulaukė pačių įvairiausių vertinimų – nuo susižavėjimo iki skeptiškų nuomonių. Tačiau kad ir kaip kreivai žvelgtumėte į faktą, kad veidas apie mus atskleidžia daugiau nei to norėtume, esmės nepakeisime: veido bruožai iš tikrųjų yra mūsų asmenybės visuma.
Asta Kaušakienė
Publikuota: 2014 liepos 5d. 11:00
veido bruožai atskleidžia charakterį
Eglė Pelienė: veido bruožai atskleidžia charakterį
Dešimtį metų dirbusi įmonių vadove, Eglė ėmė mokyti žmones viešojo kalbėjimo, pardavimų meno. Viena iš jos hobio temų kurį laiką buvo veidotyra. Kartais tos srities žinias pritaikydavo verslo mokymuose. Dabar ji suvokia, kad veido studijos – tai vienas geriausių įrankių, kurį turi išmanyti kiekvienas, norintis tobulėti, atrasti sėkmingo bendravimo paslaptį.
(GERAS žurnalas. Intervių sveikatingumo stovykloje Šventojoje 2011.06.06-12 "Kuršių žemės glėby")
Ką apie žmogų išduoda jo veido bruožai
Tikriausiai pastebėjome, kad pamatę žmogų paprastai pirmiausia atkreipiame dėmesį į veidą. Su vienais žmonėmis mums iš karto miela ir jauku bendrauti, o kiti nepratarę nė žodžio tampa atgrasūs. „Išanalizavę žmogaus veido bruožus galime pasirinkti, ar su juo bendrauti, ir žinoti, ko iš jo laukti, tikėtis“, – teigia veidotyros specialistė Eglė Pelienė.
Ieva Jonilienė
Ką iš VEIDO galima sužinoti apie žmogaus charakterį, darbingumą, seksualumą ir t.t.
„Norint sužinoti, kas per žmogus prieš tave, nebūtina jo net prakalbinti - labai daug informacijos yra jo veide“, - įdomių paslapčių mums atskleidžia veidotyros specialistė Eglė Pelienė.
„Mes labai stebime turinį, tačiau užmirštame atktreipti dėmesį į tai, ką davė dievas. Ir nereikia nei testų daryti, nei žmogaus kalbinti – labai daug informacijos yra jo veide. Jame atsiskleidžia charakterio savybės – atvirumas, uždarumas, agresija, švelnumas, minkštumas, iniciatyvumas, pasyvumas, polinkis į paviršutiniškumą, pyktį, nervų sistemos labilumas, orientacija, libido galimybės ir t.t.“, - pokalbį pradeda veidotyros specialistė Eglė ir vizažo specialistė Indrė Sinkevičiūtė.
Paskelbta: 2013/10/15
moteris.lt
Ką išduoda veido bruožai?
Mokslininkai teigia, kad žmogų pažinti mums tereikia pusę minutės trunkančio įdėmesnio žvilgsnio. Dažniausiai ne aprangos stilius, o veido bruožai pasąmoningai nupiešia nepažįstamojo portretą. Kokie veido ypatumai išduoda mūsų silpnybes ir stipriąsias puses? „Prancūzai sako, kad antro karto padaryti pirmą įspūdį neturėsi“, – teigia veidotyros specialistė Eglė Pelienė.
Veido dalių formos, išskirtiniai bruožai atskleidžia būdo ypatybes, kurių nuslėpti nepavyksta. Prieš pradedant pokalbį apie charakterio savybes išduodančius veido bruožus, veidotyros specialistė pasiūlė kritiškai vertinti kiekvieną teoriją, bandančią žmogų įsprausti į tam tikrus rėmus. „Ilga nosis ar aukšta kakta gali simbolizuoti polinkį į lyderystę, tačiau nereikėtų vertinti tiesmukiškai – visad egzistuoja išimtys, o ir patiems derėtų įvertinti visumą, neišskiriant atskirų bruožų“, – pokalbį pradėjo moteris.
Autorius:Laura Kupriščenkaitė
2011.02.06
Ką apie mus pasako mūsų veidas?
Ką apie mus pasako mūsų veidas?
Susitikimai su įdomiais žmonėmis – vienas iš tradicinių Studentų farmacininkų draugijos renginių. Vasario 19-ąją farmacininkai turėjo progą pasiklausyti seminaro, vykusio Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje, kurį vedė Žmogaus pažinimo centro Vaiska dėstytoja Eglė Pelienė.
Eglė Svitojūtė
„MeS“ redaktorė
http://www.bznstart.lt/idomybes/topai/498/Ka-apie-zmogu-isduoda-jo-veido-bruozai
Hormonai lemia mūsų išvaizdą, charakterį, ligas ir net santykius su kitais
Pasak fiziognomiką studijuojančios Eglės Pelienės, mūsų išvaizda susijusi ne tik su tuo, ką paveldėjome iš tėvų, bet ir su mūsų charakteriu bei hormonais. Žmogaus pažinimo centro „Vaiska“ surengtoje stovykloje sertifikuota verslo mokymų, žmogiškųjų išteklių valdymo ir ugdymo, personalo audito konsultantė E. Pelienė papasakojo, kaip hormonai veikia mūsų išvaizdą, charakterį, ligas ir net santykius su kitais žmonėmis.
Pasak Eglės Pelienės, pagal tai, kokie du hormonai dominuoja organizme, skiriami keturi žmonių tipai: „tyrinėtojai“, „statytojai“, „direktoriai“ ir „derybininkai“.
Daiva Ausėnaitė 2013 m. liepos 23 d.
Kaip atpažinti karjeristą arba ką apie mus sako veido forma?
Tikrąjį žmogaus „aš“ matome jo veide, nes kiekvienas veidas yra unikalus“, – tvirtina veidotyros specialistė Eglė Pelienė. Balsas.lt skaitytojams ji jau pasakojo, ką apie mus kitiems sako išdavikės akys, į kokius žmogaus bruožus ir kodėl pirmiausia atkreipiame dėmesį bei kodėl mūsų veidai yra asimetriški.
Šį kartą kalbamės apie tai, kokios informacijos apie žmogų suteikia jo veido forma: kvadratinis, trikampis, ovalus veidas.
„Daugelio mūsų veidai ne idealios formos, tačiau, pavyzdžiui, vienų jie yra akivaizdžiai ovalūs, kitų – labiau trikampiai ar stačikampiai, o daugelio veidų forma yra mišri„, – atkreipia dėmesį E. Pelienė. Ir pabrėžia: „Sutikę žmogų, vien iš jo veido formos galime daug nuspėti“.
Birutė Žemaitytė / Balsas.lt
2012-11-04
Veidotyra - būdas pažinti žmogų
Vienų žmonių intuicija išvystyta labiau, kitų – mažiau, tačiau visi mes vieni apie kitus visų pirma sprendžiame pagal išvaizdą. Ką pasako mūsų kūnas? O veidas? Kaip išmokti pažinti?
Atskleidžia charakterį
Veidotyra (arba fizionomika) – psichologijos teorija, pasak kurios, mūsų veido išraiška atspindi mūsų charakterį ar net fizines savybes. Ją domisi ir verslininkai, ir politikai, ir bet kokios kitos srities atstovai, kuriems svarbu pažinti žmogų, perprasti jo charakterį, bendravimo ypatumus.
„Visi, kurie yra linkę į saviugdą, nuolat ieško naujų pažinimo būdų. Aš – lygiai taip pat. Baigiau teisę ir ekonomiką. Taip susiklostė gyvenimas, kad daugiau negu 15 metų vadovavau skirtingoms bendrovėms. Veidotyra į mano gyvenimą atėjo prieš maždaug dešimt metų. Kodėl? Man buvo svarbu greičiau ir geriau pažinti žmones“, – sako veidotyros specialistė ir trenerė Eglė Pelienė.
Ivona Jaroslavcevienė, "Savaitė"
2012 m. rugpjūčio 26 d.
http://www.delfi.lt/gyvenimas/karjera/veidotyra-budas-pazinti-zmogu.d?id=59378059
Fiziognomika: ką apie jus sako jūsų veidas?
Veido bruožų ryšį su asmens būdo savybėmis tyrinėjanti veidotyra (arba fiziognomika) mūsuose – naujovė. Tačiau ja pradeda domėtis Lietuvos verslo įmonių vadovai, personalo atrankos, klientų aptarnavimo, pardavimų, reklamos srityse dirbantys specialistai arba žmonės, norintys geriau pažinti save ir kitus, sako lektorė, veidotyros specialistė Eglė Pelienė.
Šis metodas atsirado Kinijoje ir ilgainiui sudomino Vakarų pasaulio verslininkus, politikus. Žinovai tikina, kad išmanydami veidotyrą galite nustatyti įgimtus ir įgytus žmogaus intelekto duomenis; nuspėti, ar jis iniciatyvus, ar pasyvus; ar toleruoja stresą, ar turi įgimtą lyderystės, autoriteto siekimo potencialą ir t.t. Vaizdo reportaže – išsamiau apie tai, kas yra veidotyra, kaip ir kokius bruožus ji tyrinėja, ką apie asmenybę sako įvairūs veido elementai. Už piešinius dėkojame būsimosioms dailininkėms Urtei Jasenkaitei ir Julijai Panovai.
2010 m. spalio 4 d. 09:58|Austė Serapinaitė, Robertas Narmontas
Žmogaus veidas – tarsi pati įdomiausia knyga (nuotraukos)
„Nėra negražių žmonių”, – neabejoja veidotyros specialistė Eglė Pelienė (35 m.). Žvelgdama į žmogaus veidą, ji mato ne gražius ar negražius bruožus, bet įdomią asmenybę. Tyrinėdama veidus, E.Pelienė nuspėja charakterį ir lengviau suranda bendrą kalbą su nepažįstamaisiais.
Milda ZAVARSKYTĖ
2011-04-11
http://m.lrytas.lt/naujiena.asp?id=13022986941302225003#.VFyayTSUd8E
Veidų skaitymo menas
„Viskas mūsų veide ir kūne įspausta tarsi pajūrio akmenėlyje“,– sako Eglė Pelienė.
Teisininkė ir ekonomistė, ilgą laiką dirbusi įvairių bendrovių vadove, įsitikino, kad nesupratusi savo prigimties, neįsigilinusi į santykius su aplinkiniais, nepažindama žmonių, sugaišo daug laiko ir padarė klaidų. Tai paskatino susidomėti fenotipologija, viena populiariausių veido skaitymo technikų. Ir net pakeisti profesiją: dabar ji skaito paskaitas, veda verslo seminarus, kuriuose dažnai pritaiko veidotyros žinias.
Giedrė BUDVYTIENĖ
„Šeimininkė“ Nr. 32, 2014 m. rugpjūčio 8-13 d./ 26-27 psl./iš 60 psl.
http://ukininkopatarejas.lt/leidinys/seimininke-2014-m-nr-32/
Kaip išmokti nelipti į kito žmogaus erdvę?
Darbo aplinka, kaimynai, visos viešosios erdvės… Kad ir kur pasisuksi, visur ir nuolatos mums tenka bendrauti su visai svetimais žmonėmis. Tai nėra taip lengva, bet nėra ir neįmanoma, jei žinosite, ko reikia, kad bendravimas vyktų sklandžiai. Apie bendravimo efektyvumą pokalbis su psichologe Egle Peliene.
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis“
Šaltinis: ve.lt
http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/psichologija/kaip-ismokti-nelipti-i-kito-zmogaus-erdve-1332576/
Viengungiškas gyvenimas - jo pranašumai ir trūkumai
"Šiuolaikinė išmintis byloja, kad sėkmę ir laimę labiau tikėtina surasti ne susisaisčius su kitu žmogumi, bet atvėrus duris į galimybių pasaulį, - tuomet visada galima siekti geriausio varianto", - rašoma amerikiečių sociologo Eriko Klinenbergo (Eric Klinenberg) knygoje "Gyvenimas po vieną". Tačiau psichologė Eglė Pelienė-Venslovė tikina, kad viengungiškas gyvenimo būdas, kaip ir visa kita, turi dvi medalio puses. Tad pamažu tenka jas abi ir pažinti.
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis" /Nr. 20 (948) 2016 m. gegužės 20-26 d..
2016-05-26, Ringailė Stulpinaitė
Moterų klaidos santykiuose su vyrais
Sakoma, kad vyrai ir moterys yra iš skirtingų planetų. Banalu, tačiau tiesios čia yra, ypač kai kalba pasisuka apie vyrų ir moterų mąstymo ir elgsenos skirtumus santykiuose. „Svarbu suprasti vyrų mąstymo mechanizmą, o jei moterys jo nesupranta, tuomet ir pasipila klaidos, sunkinančios net ir geriausiai besiklostančius santykius“, – pokalbį su „Laisvalaikiu“ pradeda psichologė Eglė Pelienė-Venslovė.
Pagal priedą „Laisvalaikis“ /49 (924) 2015 m. gruodžio 4-10 d. / | ve.lt
http://psichika.eu/blog/moteru-klaidos-santykiuose-su-vyrais/
Kodėl Naujųjų metų naktį žadame, bet nevykdome?
Kai Naujųjų metų naktį garsiai skaičiuojame paskutines senų metų sekundes ir džiaugiamės atėjusiais naujaisiais, ne vienas tyliai sau žadame, kad nuo šiol gyvensime geriau, sveikiau, tobulėsime, mokysimės užsienio kalbas, keliausime, taupysime ir panašiai. Deja, po kiek laiko visi pažadai išgaruoja tarsi nebuvę. Apie tai, kodėl sau žadame ir pažadų nepildome, "Laisvalaikis" kalbino psichologę Eglę Pelienę–Venslovę.
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis"/ 51 (926) 2015 m. gruodžio 18-22 d.
Kokie pavojai tyko karjeristų?
Siekti karjeros aukštumų, rodos, yra absoliučiai normalus ir žmogiškas noras. Tačiau svarbu, kaip mes to siekiame, kaip dėliojame prioritetus ir gebame išlaikyti ribą tarp asmeninio gyvenimo bei darbo. Pasirodo, karjeristai gali būti dviejų tipų ir vienas jų gali labai kenkti gyvenimo kokybei. Apie tai "Laisvalaikiui" pasakojo psichologė Eglė Pelienė–Venslovė.
Parengta pagal priedą „Laisvalaikis"/ 5 (933) 2016 m. vasario 5-11 d.
http://www.ve.lt/naujienos/laisvalaikis/ivairybes/kokie-pavojai-tyko-karjeristu-1435652/